niedziela, 8 marca 2015

004. Podstawowe zasady pielęgnacji włosów

Na nic nam się zda ekstremalna pielęgnacja włosów, jeśli nie zaprzestaniemy na codzień czynić włosowych grzeszków. Przedstawione poniżej kilka podpunktów sprawnie odsuwa nas od wizji 'idealnej czupryny' jaką zapewne każdy z nas ma w swojej głowie,

1. Gorące! - tak, najwyższy czas odstawić do kąta szafy, bądź ograniczyć używanie lokówek, prostownic czy suszarek (gorący nawiew). Nawet najbardziej odporne włosy długo nie wytrzymają temperaturowych tortur i ostatecznie wylądujemy z puchem, suszem, połamanymi i rozdwojonymi końcami, kruszącymi się włosami, a przecież nie o to nam chodzi!
2. Włosowe 'dobranoc' - czyli spanie z mokrymi lub rozpuszczonymi włosami. Niestety, moi Drodzy! Włos jest bardzo delikatny, otarcia o poduszkę mogą powodować łamania. Najlepiej związywać wlosy w warkocz, zarzucać za poduszkę (metoda dla Roszpunek), luźny kok. W kwestii mokrych włosów - skoro suchy jest delikatny, to pomyślcie, co musi przeżywać mokry włos, którego łuski są otwarte i bardziej podatne na uszkodzenia!
3. Zabezpieczanie końcówek - włosy się uszkadzają o czapkę, o szalik, poduszkę, bo mróz, bo słońce, bo bluzka zakładana i zdejmowana milion razy. Dlatego należy zabezpieczać końcówki serum silikonowym. By uchronić je przed brutalnością świata. Uwaga: serum bioslik - wyrzucamy do kosza. Zawiera alkohol, który WYSUSZA włosy.
4. Uczeszemy na mokro! - jedna z kolejnych zbrodni włosowych. Jak już wcześniej wspominałam, mokry włos = włos podatny na uszkodzenia. Jedynym wyjątkiem są kręciołki.
5. Zabiegi fryzjerskie - farbowanie/rozjaśnianie, kolejna włosowa apokalipsa na głowie. Wlosy traktowane regularnie chemią, da się doprowadzić do stanu 'perfekcyjnego', ale jest to niezwykle żmudna i trudna droga, której nie każdy człowiek podoła i nie każdemu - jest pisana. Na comiesięczne zabiegi możesz sobie pozwolić, jak twoje włosy są zadbane.
6. Pianka/Lakier do wlosów - produkty fo stylizacji zawierają Alcohol denat, który sprawnie niczym zawodowy morderca, wysusza nasze włosy. Dlatego - unikać tego typu produktów, a jedynie siegać po nie sporadycznie, na wyjątkowe okazje.
7. Brak odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji i nawilżenia - niestety, tani drogeryjny szampon i pierwsza lepsza odżywka, nie pomogą nam odbudować struktury włosa. I choćby na etykiecie pisało: Twoje włosy ożyją i buchną falą blasku - nie dajmy się zwieść i przed zakupem srodze oceńmy skład produktu. Sam szampon z detergentami czy odżywka szprycowana silikonem, nie pomoże, a nawet i zaszkodzi.


Proszę również pamiętać o wrażliwości! Wlos jest narażony na masę niebezpieczeństw. Podcinanie tępymi nożyczkami, szarpanie szczotką czy tarcie szorstkim ręcznikiem (polecam bawełniane koszulki do wycierania mokrych włosów) tylko przyspieszy proces ich wyniszczeniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz